همه چیز درباره گیلاس + 32 خواص باورنکردنی گیلاس

by آلبالو in سپتامبر 25, 2019

گیلاس ، گیاه بومی نواحی بین دریای خزر و دریای سیاه است و به احتمال زیاد بر سر آن در زمان های بسیار قدیم توسط پرندگان ، به نقاط مختلف آسیا و اروپا برده شده است ، ازدیاد گیلاس معمولاً از راه پیوند و گاهی به طریق قلمه گیری و خوابانیدن انجام می‌شود .
اکثر ارقام گیلاس خود سترون هستند و نیاز به درخت گردو دارند و گرده افشانی توسط حشرات انجام می‌شود . برای تولید میوه کافی محتاج به کندو گذاری هستند ، شکوفه ها ، به صورت جانبی روی سیخ های کوتاه ایجاد می‌شود .
گل های گیلاس معمولاً بعد از سایر میوه های هسته دار باز می‌شود و این امر باعث می‌شود تا گیاه از خطر سرمای دیر رس بهار در امان بماند .
تحت شرایط مناسب از یک هکتار باغ گیلاس می توان انتظار 20 تا 25 تن محصول سالانه را داشت که البته به دلیل مساعد نبودن یک یا چند عامل محیطی و یا زراعتی مقدار میوه ی تولید شده معمولاً بسیار کمتر از این حد می باشد .
در ایران ، حدود ۵۰ رقم گیلاس شناخته شده است که از مهمترین ارقام بومی می‌توان : گیلاس های سیاه مشهد ، صورتی لواسانات ، سیاه شبستر و زرد دانشکده کرج را نام برد ، از ارقام خارجی که کشت آن ها در ایران رواج دارند دو نمونه ذیل از بقیه مهم ترند : بینک ( bing ) ، پروتیوا ( protiva )
گیلاس را در زبان عرب ” کَرَزُ حامِض ” می‌نامند .
قسمت هایی که در غذا و درمان از درخت گیلاس مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از : 1- میوه . 2- دوم میوه گیلاس . 3- پوست شاخه های جوان . 4- برگ درخت گیلاس . 5- شکوفه ی درخت گیلاس
گل های گیلاس کوچک و به رنگ سفید است که در ماه فروردین ظاهر می‌شود و تا اواسط اردیبهشت دوام می آورد و میوه های آن در ماه خرداد خوب می رسد .
میوه ی گیلاس گرد یا بیضی شکل و به رنگ زرد مایل به قرمزی است و گاهی رنگ آن قرمز و کم و بیش تند می شود ، پوست و گوشت گیلاس به هسته ی آن چسبیده است .
گاه ارتفاع درخت گیلاس به ۱۰ متر می رسد و برگ های آن بیضی شکل و دارای دندانه های ریزی است و رنگش سبز براق است . ( نسخه های شفابخش / ۳۲۲ . )

همه چیز درباره گیلاس 32 خواص باورنکردنی گیلاس

همه چیز درباره گیلاس 32 خواص باورنکردنی گیلاس

خواص گیلاس :


1-خوردن گیلاس ، مجاری ادراری و لوله ی هاضمه را پاک زهکش می نماید .
2- گیلاس سنگ های موجود در بدن را به وسیله ی ترشی خود از بین می‌برد .
3- قند موجود در گیلاس برای بیماران قندی مضر نیست .
4- گیلاس مواد نشاسته ای کمی دارد لذا به مبتلایان مرض قند و ورم مفاصل می دهند .
5- گیلاس ، اعصاب را تسکین می بخشد .
6- گیلان ملین است و خون را پاک می کند .
7- گیلاس معده را تمیز و پاکیزه می نماید .
8- گیاه برای سوء هاضمه های لجوج بسیار مفید است . ( اسرار خوراکی ها / 293 . )
9- گیلاس ، بدن را تقویت می کند و غریزه جنسی را تحریک می نماید .
10- گیلاس طبیعت سرد دارد و چنانچه بلافاصله بعد از غذا تناول نمایند ، ایجاد نفخ و اتساع معده می کند .
11- قند گیلاس همانند قند سیب ، گلابی و آلو ، از نوع سوریبیتول است که در بدن انسان ۷۰ درصد آن سوخته و بدون اینکه به گلوکز تبدیل شود ، ایجاد کالری و حرارت می کند . از این رو برای بیماران دیابتی ، زیان آور نیست .

همچنین بخوانید : همه چیز درباره نارنج یا نارنگ + 30 خواص باوردنکردنی نارنج


12-جوشانده ی دم گیلاس به مقدار ۳۰ گرم که به مدت ۱۲ ساعت در آب سرد خیس شده باشد ، در بیماری های کلیه و مثانه مهمترین دارو محسوب می‌شود . پس از خیس شدن دم گیلاس باید یک لیتر آب به آن افزود و جوشانید و جوشانده را هر صبح و ظهر و شب یک لیوان نوشید – باید دانست وقتی کاکل ذرت به آن اضافه می کنند ، اثر دم گیلاس را تکمیل می نماید – .
13- مغز هسته ی گیلاس برای تسکین درد معده و روده به ویژه نزد اطفال در طب قدیم به کار رفته است ولی امروزه معلوم شده است که مغز هسته ی گیلاس و آلبالو دارای گلوکز یدی می باشد که اسید سیانیدریک تولید می‌کند که خاصیت سمی دارد و لذا بهتر است از استعمال آن خودداری نمایند . ( میوه درمانی / 245 . )
14- گیلاس سرشار از املاح معدنی است و علاوه بر مقدار قابل توجه آهن ، دارای : کلسیم ، فسفر، پتاسیم ، کلر ، سدیم ، منیزیم و گوگرد ، مس ، منگنز و روی است و املاح معدنی بدن را تأمبن می کند .
15- گیلاس به علت دارا بودن ویتامین های : ث ، ب2 و پ پ ، مقدار زیادی ویتامین آ ( A ) برای چشم فوق العاده مفید است .
16- گیلاس از میوه هایی است که سموم بدن را دفع می کند و خون را تصفیه می نماید .
17- خوردن گیلاس برای اشخاصی که : تصلب شرایین ، ناراحتی کبد ، یبوست ، جمع شدن گاز در روده ها و تخمیر غذا دارند موثر و مفید است .
18- گیلاس در رشد بچه هایی که دیر رشد می کنند موثر است .
19- بهترین تعدیل کننده ی خون ، گیلاس است و پ هاش خون را تعدیل می نماید .

20- خوردن ۲۵۰ تا ۳۵۰ گرم گیلاس در ابتدای غذا برای لاغری و تناسب اندام افراد چاق موثر و مفید است . ( خوردنی های شفابخش / 39. )
21- برای درمان لک و پیس صورت می توان گیلاس رسیده را له نمود و روی پوست صورت قرار داد . ( تحفه حکیم باشی / ۳۰۲ . )
22- ۳۰ گرم دم گیلاس تازه یا خشک را در مقداری آب به مدت ۵ دقیقه بجوشانید ، سپس این جوشانده را تا داغ است روی ۲۵۰ گرم گیلاس و یا برش های سیب درختی بریزید تا ۲۰ دقیقه دم بکشد ، سپس از صافی بگذرانید و در طول روز آن را کم کم بنوشید تا به راحتی برونشیت شما را معالجه کند .
23- جوشانده ی دم گیلاس به ترتیبی که در بالا گفته شد ، تب را از بین می برد .
24- جوشانده ی برگ های تازه یا خشک کرده ی درخت گیلاس ، یبوست و خشکی مزاج را درمان می کند ، به این منظور باید ۲۰ تا ۳۰ گرم برگ تازه یا خشک کرده درخت گیلاس را در یک لیتر شیر بجوشانید و ۲۰ دقیقه دم کنید ، و پس از صاف کردن ، و شیر گرفتن آن یا فشار آن را با شکر شیرین کرده و هر روز ۲ تا ۳ فنجان از آن را بنوشید .
25-جوشانده ی دم گیلاس بهترین دارو برای درمان درد کلیه و سنگ کلیه ، ورم مجاری ادرار و مثانه است ، به این منظور باید ۳۰ گرم دوم گیلاس تازه یا خشک کرده را در یک لیتر آب به مدت ۵ دقیقه بجوشانید ، سپس ۲۵۰ گرم میوه ی گیلاس یا قطعات سیب درختی در آن بریزید و آن را دم کنید ، بعد آن را صاف نموده و فشار دهید تا شیره آن گرفته شود و در طی روز چند فنجان از آن را بنوشید.
26- برای معالجه ی طبع می توانید ۲۰ تا ۳۰ گرم دم گیلاس و هسته ی گیلاس را با هم در یک لیتر آب سرد بریزید و به مدت ۵ دقیقه بجوشانید و بعد ۱۵ دقیقه آن را دم کنید و پس از صاف نمودن و شیرین ساختن آن ، به میل خود هر روز بنوشید . ( نسخه های شفابخش / 323. )

همچنین بخوانید : همه چیز درباره هلو + 32 خاصیت باورنکردنی هلو


27- گیلاس برای اشخاصی که مبتلا به درد صفراوی و یا درد دموی شده اند مفید است .
28- مصرف دم کرده ی ۳۰ گرم دوم گیلاس در یک لیتر آب به مدت ۱۰ دقیقه . برای معالجه ی شاشبند شدن انسداد و تورم مجاری و طحال موثر است .
29- جوشانده ی برگ گیلاس در شیر مسهل ها ملایم دل درد نمی آورد .
30- اگر گیلاس را که له کنید و روی پوست خود بگذارید به علت ویتامین های زیادی که دارد ، پوست های خسته را لطیف و با نشاط می کند و به همین علت است که مصرف آن برای معالجه ی زیبایی صورت و گردن تجویز شده است .
31- جوشانده ی ۳۰ گرم دم گیلاس در یک لیتر آب به مدت ۱۰ دقیقه برای معالجه ی بیماری استسقاء موثر است . ( میوه ها و سبزی های شفابخش / ۱۲۵ تا 126 . )
32- گیلاس طبیعتی سرد دارد و خشکی حلق و التیام زخم های داخلی را درمان می کند . ( خواص میوه ها و سبزی ها / ۲۳۲ . )

تذکرات :


1- برای استفاده ی شاخه از خواص پوست شاخه های گیلاس باید پوست شاخه های جوان گیلاس را در اول بهار بکنید تا به شکل نوارهایی در آید و آن را در جای خشک و هوادار بخشکانید .
2- برای استفاده از دم و هسته ی گیلاس باید در ماه‌های تیر و مرداد یعنی وقتی که میوه ها کاملاً رسیده است ، بچینید و آن را خشک نموده تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید .
3- میوه ی گیلاس را باید خوب جوید تا به راحتی هضم شود . ( نسخه های شفا بخش / 323 تا 325 . )
4-اگر دم گیلاس خشک را مصرف می کنید بهتر است قبل از مصرف ، ۱۲ ساعت آن را در آب سرد بخیسانید تا نرم شود . ( میوه ها و سبزی های شفابخش / 126 . )
5- خوردن گیلاس پس از غذا باعث سوء حذف می‌شود و ایجاد کرم معده می نماید . ( خواص میوه ها و سبزی ها / 232 . )

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *